Brązowy medal ZASŁUGI dla Pani Jolanty Półgrabii
27-01-2015

Pani JOLANTA PÓŁGRABIA jako jedyna z naszego powiatu odebrała z rąk wicewojewody łódzkiego Jarosława Klimasa brązowy medal „Za zasługi dla obronności kraju”, nadany przez Ministra Obrony Narodowej.

Odznaczona realizuje zadania z zakresu obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego, obrony cywilnej, spraw obronnych oraz pełni funkcję Pełnomocnika ds. Ochrony Informacji Niejawnych, będąc niewątpliwym autorytetem w tej niełatwej dziedzinie.

Pani Jola ukończyła szkolenie w zakresie organizacji i funkcjonowania systemu obronnego i bezpieczeństwa RP, organizowanego przez Akademię Obrony Narodowej oraz uczestniczyła w szkoleniu dla pracowników ds. ochrony ludności, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego.

Na zakończenie uroczystości, która odbyła się w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi – płk. mgr inż. Wojciech Filkowski wzniósł okolicznościowy toast, podkreślając zasługi odznaczonych i dziękując im za dotychczasową, pełną zaangażowania pracę – często na drugim planie, w ciszy gabinetów - na rzecz umacniania obronności naszego kraju.

Pani Jolu – gratulujemy!