Z wielkim smutkiem informujemy, iż w dniu 24 lutego 2015 roku zmarł śp. Konstanty Mądry...
25-02-2015

Wyrazy głębokiego współczucia

składamy Rodzinie oraz Bliskim Zmarłego

- Rada i Zarząd Powiatu Zduńskowolskiego

Śp. Konstanty Mądry był członkiem Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków od 1989 roku, początkowo w Kole Branżowym PKP w Zduńskiej Woli pełniąc funkcję Prezesa. Od 2000 roku do 2004 roku pełnił funkcję zastępcy Prezesa, a od 2004 roku był Prezesem Zarządu Miejsko Powiatowego w Zduńskiej Woli. W roku 2009 został powołany na funkcję Prezesa Zarządu oddziału Wojewódzkiego w Łodzi.

Jako społecznik inicjował wiele działań na rzecz osób chorych na cukrzycę. Organizował i prowadził edukację diabetologiczną wśród chorych, jak i całego społeczeństwa w celu podniesienia wiedzy o cukrzycy, jej skutków oraz samokontroli. Wraz z personelem medycznym wykonywał badania profilaktyczne, między innymi w szkołach, służące wykryciu zagrożeń związanych z cukrzycą. Dzięki jego zaangażowaniu przebadanych zostało corocznie około 1000 uczniów.

Działania Pana Konstantego w stowarzyszeniu prowadziły również do integracji środowiska diabetyków i sympatyków poprzez pomoc, życzliwość i koleżeństwo,  propagowane na spotkaniach, wspólnych wypoczynkach sportowych, zabawach, imprezach kulturalnych, organizowanych uroczystościach takich jak Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Udzielał on również różnorodnej pomocy diabetykom i rodzicom nieletnich diabetyków.

W 2014 roku odznaczony został statuetką PRZYJACIEL POWIATU ZDUŃSKOWLSKIEGO.

Ostatnie pożegnanie śp. Konstantego Mądrego odbędzie się w piątek, 27 lutego.

Msza żałobna rozpocznie się o godz. 14 w kościele pw. św. Pawła w Zduńskiej Woli, a uroczystości pogrzebowe odbędą się na cmentarzu przy ulicy łaskiej.