Obrady IV Sesji Rady Powiatu Zduńskowolskiego
27-02-2015

Wczoraj tj. 26 lutego. odbyło się czwarte posiedzenie Rady Powiatu Zduńskowolskiego. Głównym tematem obrad utworzenie na terenie powiatu zduńskowolskiego INKUBATORA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, który ma powstać w starej siedzibie PUP przy ul. Szadkowskiej. Radni przyjęli uchwałę dającą perspektywy rozwoju przedsiębiorczości w naszym regionie. INKUBATOR ma powstać już w trzecim kwartale tego roku.

Podczas sesji przyjętych zostało również kilka sprawozdań za 2014 rok m.in. :
-  z realizacji zadań wynikających z powierzenia Miejskiej Bibliotece Publicznej funkcji biblioteki powiatowej;

- o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz skuteczności działania Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli;

- z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku;
- z realizacji Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli „Bezpieczny Powiat Zduńskowolski 2011-2014”;

- o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu zduńskowolskiego.

Przyznana została dotacja celowa na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy dwóch zabytkach znajdujących się na terenie naszego powiatu: Pałacu w Pstrokoniach oraz Kościół parafialny p. w.  Wniebowzięcia NMP i Św. Jakuba Apostoła w Szadku.