Zapraszamy na obrady sesji i komisji
19-03-2015

Przewodniczący Rady Powiatu Zduńskowolskiego pan Janusz Kochelski zaprasza na obrady V sesji V kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego, którą zwołuje w dniu 27 marca br. o godz. 10.00.

Posiedzenie odbędzie się
w Powiatowym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji
w Zduńskiej Woli, ul. Dolna 41.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie V sesji V kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Ustalenie porządku dziennego obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z IV sesji V kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego.
  4. Informacja Przewodniczącego Rady Powiatu Zduńskowolskiego i Starosty Zduńskowolskiego o działaniach podejmowanych od ostatniej sesji.
  5. Powołanie Komisji Uchwał.
  6. Informacja z realizacji Powiatowego Programu Przeciwdziałania Bezrobociu oraz Aktywizacji Lokalnego Rynku Pracy w roku 2014.
  7. Sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli za 2014 r. oraz wykaz potrzeb w zakresie pomocy społecznej na 2015 r.
  8. Sprawozdanie z realizacji w roku 2014 – przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli – Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2009-2019 w Powiecie Zduńskowolskim.
  9. Sprawozdanie z realizacji w roku 2014 – przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie  w Zduńskiej Woli – Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2013-2014 w Powiecie Zduńskowolskim.
  10.   Sprawozdanie z realizacji w roku 2014 – przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli – Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Powiecie Zduńskowolskim na lata 2011-2020.
  11. Sprawozdanie z realizacji w roku 2014 – przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli – Powiatowej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na terenie powiatu zduńskowolskiego w latach 2010-2020.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych i podziału środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przeznaczonych na ich realizację w 2015 r.
  13.  Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Zduńskowolski.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uzdolnionym uczniom szkół dla młodzieży: gimnazjów, liceów ogólnokształcących, techników oraz zasadniczych szkół zawodowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Zduńskowolski oraz trybu postępowania w tym zakresie.
  15.  Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniego Programu Inwestycyjnego.
  16. Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego do podpisania umowy w sprawie ustanowienia partnerstwa i przyjęcia pomocy finansowej.
  17. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planów pracy komisji stałych Rady Powiatu Zduńskowolskiego na 2015 rok.
  18. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli.
  19. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego „Bezpieczny Powiat Zduńskowolski 2015-2018”.
  20. Informacja o wysokości jednorazowych dodatków uzupełniających dla nauczycieli wynikających z obowiązku realizacji art. 30 a Ustawy Karty Nauczyciela za rok 2014.
  21. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działania Starosty Zduńskowolskiego.
  22. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Uchwale Nr III/28/15 w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Zduńskowolskiego na lata 2015-2025 - FK.3/15.
  23. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Uchwale Nr III/29/15 w sprawie uchwalenia budżetu na rok 2015 – FK.4/15.
  24. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie i Miastu Szadek – FK.5/15.
  25. Interpelacje i zapytania Radnych.
  26. Wnioski i oświadczenia Radnych.
  27. Sprawy różne.
  28. Zakończenie posiedzenia V sesji V kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego.