Grant na lepszy start
03-04-2015

Informacje na temat możliwości pozyskania mikrodotacji do 5 tys. złotych, przyznawanych w ramach projektu „Grant na lepszy start”, będzie można pozyskać podczas spotkania, które odbędzie się 13 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Zduńskiej Woli.

„Grant na lepszy start” to program wsparcia młodych organizacji pozarządowych (istniejących nie dłużej niż 18 miesięcy) oraz grup nieformalnych i samopomocowych, działających na terenie województwa łódzkiego. Wsparcie polega na  udzielaniu doradztwa oraz organizacji konkursów na mikrodotacje w wysokości do 5 tys. zł na inicjatywy oddolne. O środki mogą się ubiegać - poza formalnie zarejestrowanymi organizacjami pozarządowymi - także grupy działające nieformalnie (koła gospodyń wiejskich, grupy młodzieżowe, grupy sąsiedzkie, rady sołeckie itp.).

Celem programu jest zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne oraz pobudzanie aktywności mieszkańców dzięki wsparciu finansowemu przeznaczanemu na najciekawsze lokalne inicjatywy.

Wnioski można składać za pośrednictwem generatora wniosków do 30 kwietnia br.
Szczegółowe informacje na temat możliwości pozyskania środków będzie można pozyskać na spotkaniu informacyjnym w zduńskowolskim starostwie, na które zapraszają Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania POLCENTRUM, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego oraz Starostwem Powiatowym w Zduńskiej Woli. Początek o godz. 14.00 w sali konferencyjnej przy ul. Złotnickiego 25.