Dni Przyjaciół Lasu
09-04-2015

Kilkaset dzieci uczących się w sieci szkół i przedszkoli ekologicznych w Zduńskiej Woli wzięło udział w obchodach ogólnopolskiego święta "Dni Przyjaciół Lasu".

Głównym tematem happeningu, zorganizowanego z tej okazji przez Zespół Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli, było przybliżenie wiedzy o polskich lasach i protest przeciwko niewłaściwym zachowaniom ludzi, którzy zanieczyszczają tereny zielone.

Najmłodsi uczestnicy wydarzenia wręczyli władzom miasta i powiatu petycje nawołujące do dbania o tereny leśne a sami otrzymali okolicznościowe medale „przyjaciół lasu” przygotowane i wręczone przez obecnych na happeningu leśniczych.

Na zakończenie barwny korowód dzieci i młodzieży przeszedł główną ulicą miasta głosząc proekologiczne hasła.
Patronat na Dniami Przyjaciół Lasu objął Prezydent Bronisław Komorowski.