Mieszkańcy powiatu zduńskowolskiego uczcili 5. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej
10-04-2015

10 kwietnia 2010 roku świat obiegła trwożąca informacja: katastrofa lotnicza, do której doszło w Smoleńsku o godz. 8:41:06 czasu środkowoeuropejskiego. Katastrofa była szczególnie przykrą informacją dla Polaków –zginęło w niej 96 osób, a wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.

Dlatego, corocznie w Bazylice Mniejszej w Zduńskiej Woli, publiczne Gimnazjum nr 1 w Zduńskiej Woli wraz z innymi szkołami z terenu całego powiatu organizują uroczystości ku czci ofiar katastrofy. Od godziny ósmej odprawiona została msza św. w ich intencji, a zaraz po niej odbył się uroczysty apel pod pomnikiem  „SMOLEŃSK 2010”.

Podczas uroczystości przedstawiciele powiatu zduńskowolskiego, miasta i gminy Zduńska Wola złożyli kwiaty pod pomnikiem a uczniowie zapalili 96 zniczy upamiętniających każdą z ofiar katastrofy.