Grant na lepszy start
14-04-2015

W poniedziałek (13 kwietnia br.) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli zrobiło się naprawdę tłoczno, a wszystko za sprawą Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania POLCENTRUM, które wraz z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu zorganizowało spotkanie informacyjne dotyczące przyznawania mikrodotacji i aplikowania w konkursie o Grant na lepszy start.

Do wzięcia udziału w konkursie zachęcane były młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne i samopomocowe z terenu powiatu zduńskowolskiego.

W konkursie można ubiegać się o mikrodotację do 5.000 zł.

Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy frekwencja na spotkaniu przybyłych osób oraz liczba składanych do tej pory wniosków o wsparcie.

W SKRÓCIE:

GRANT NA LEPSZY START to program wsparcia młodych organizacji pozarządowych (istniejących nie dłużej niż 18 miesięcy) oraz grup nieformalnych i samopomocowych działających na terenie województwa łódzkiego. Wsperacie udzielane jest na mikrodotacje w wysokości do 5 tys. zł na inicjatywy oddolne. To jedno z pierwszych takich przedsięwzięć, w którym o środki mogą się ubiegać poza formalnie zarejestrowanymi organizacjami pozarządowymi także grupy działające nieformalnie (koła gospodyń wiejskich, grupy młodzieżowe, grupy sąsiedzkie, rady sołeckie itp.).

Cel programu jest prosty – chodzi o zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne oraz pobudzanie aktywności mieszkańców dzięki wsparciu finansowemu przeznaczanemu na najciekawsze lokalne inicjatywy. Wsperacie uzyskują „zwykli ludzie”, którzy chcą działać na rzecz swoich społeczności. Kwota alokacji środków wynosi w tym roku 200 000 zł.

Wnioski można składać za pośrednictwem generatora wniosków
w okresie od 30 marca do 30 kwietnia.

Jeśli macie Państwo pomysł na wspólne działanie na rzecz swojej społeczności lokalnej
zachęcamy do składania wniosków!

Więcej o programie na stronie www.grantnalepszystart.pl.