naglowek.jpg
 
Aktualności
Konkurs Wiedzy o Mieście i Powiecie. Znamy laureatów
20-04-2015

Kiedy powstało pierwsze kino w Zduńskiej Woli, jak brzmią nazwiska prezydenta i starosty, ilu jest radnych miejskich i powiatowych – to przykłady pytań, na które musieli znać odpowiedź uczestnicy II Konkursu Wiedzy o Mieście i Powiecie.  W finale konkursu, zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli, rywalizowało ze sobą troje uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Główna nagroda, ufundowana przez  Powiat Zduńskowolski, trafiła do Mateusza Szczurkowskiego.

Konkurs przebiegał w trzech etapach. Do eliminacji organizowanych w szkołach przystąpiło blisko 250 uczniów, z których po testach do półfinału zakwalifikowało się po troje najlepszych uczestników z każdej szkoły.
Po II etapie wyłonieni zostali finaliści, którzy o główne nagrody walczyli w studiu telewizji ZW Media. Zestawy pytań w tym etapie konkursu przygotowali członkowie Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli: Jolanta Jeziorska, Jarosław Stulczewski, Paweł Szewczyk i Piotr Płuciennik. W ścisłym finale rywalizowali ze sobą: Maria Gąsiorowska z Liceum Plastycznego, Adam Niezgodzki z I LO i Michał Szczurkowski z II LO, który jako laureat konkursu otrzymał  główną nagrodę ufundowaną przez Powiat Zduńskowolski - aparat fotograficzny i dysk zewnętrzny. Nagrodą za II miejsce dla Adama Niezgodzkiego był bon upominkowy od firmy Ferax za 200 zł, a za III dla Marii Gąsiorowskiej - "Opowieści z Miasta nad Brodnią" od drukarni Verte i bon zakupowy za 100 zł od firmy Ferax. Upominki dla finalistów ufundowała Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokator.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
NOTATNIK POWIATOWY 2015 ost.pdf.01.jpg
Baner na strone kalendarz imprez.jpg
animator sportu.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
bez tytułu.JPG
baner_right3.png
Reklama na strone.jpg
zajawka WS.JPG
EDUKACJA.pdf.01.jpg
logo term.jpg
paragrafy.jpg
b2.png
logo wystawa2.JPG
ajax,download,6.jpg
jumultithumb_joomla-ua.org.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg