Konkurs Wiedzy o Mieście i Powiecie. Znamy laureatów
20-04-2015

Kiedy powstało pierwsze kino w Zduńskiej Woli, jak brzmią nazwiska prezydenta i starosty, ilu jest radnych miejskich i powiatowych – to przykłady pytań, na które musieli znać odpowiedź uczestnicy II Konkursu Wiedzy o Mieście i Powiecie.  W finale konkursu, zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli, rywalizowało ze sobą troje uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Główna nagroda, ufundowana przez  Powiat Zduńskowolski, trafiła do Mateusza Szczurkowskiego.

Konkurs przebiegał w trzech etapach. Do eliminacji organizowanych w szkołach przystąpiło blisko 250 uczniów, z których po testach do półfinału zakwalifikowało się po troje najlepszych uczestników z każdej szkoły.
Po II etapie wyłonieni zostali finaliści, którzy o główne nagrody walczyli w studiu telewizji ZW Media. Zestawy pytań w tym etapie konkursu przygotowali członkowie Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli: Jolanta Jeziorska, Jarosław Stulczewski, Paweł Szewczyk i Piotr Płuciennik. W ścisłym finale rywalizowali ze sobą: Maria Gąsiorowska z Liceum Plastycznego, Adam Niezgodzki z I LO i Michał Szczurkowski z II LO, który jako laureat konkursu otrzymał  główną nagrodę ufundowaną przez Powiat Zduńskowolski - aparat fotograficzny i dysk zewnętrzny. Nagrodą za II miejsce dla Adama Niezgodzkiego był bon upominkowy od firmy Ferax za 200 zł, a za III dla Marii Gąsiorowskiej - "Opowieści z Miasta nad Brodnią" od drukarni Verte i bon zakupowy za 100 zł od firmy Ferax. Upominki dla finalistów ufundowała Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokator.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.