Konkurs ortograficzny i mitologiczny. Rozstrzygnięcie
24-04-2015

Rejonowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii” i Powiatowy Konkurs Mitologiczny „Szkolne spotkania z mitologią” rozstrzygnięto w Szkole Podstawowej Nr 10 w Zduńskiej Woli.

Celem konkursów było propagowanie wśród uczniów szkół podstawowych kultury języka ojczystego oraz wiedzy o kulturze i sztuce starożytnej Grecji. Laureaci wykazali się doskonałą umiejętnością bezbłędnego pisania oraz imponującą wiedzą z zakresu mitologii.

Konkurs przebiegał pod patronatem Wojciecha Rychlika, starosty zduńskowolskiego. Ufundowane przez niego nagrody, podczas uroczystego podsumowania konkursowych zmagań, wręczyła Anna Szubert, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli.

LAUREACI REJONOWEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO:

I miejsce - Jakub Świerczyński  z Zespołu Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Zduńskiej Woli, opiekunka: Małgorzata Marcinkowska
II miejsce - Magdalena Jędryka z Zespołu Szkół w Marzeninie, opiekunka: Sławomira Szadkowska
III miejsce - Adrian Masierowski ze Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Zduńskiej Woli, opiekunka: Bożena Lachowska

LAUREACI I POWIATOWEGO KONKURSU MITOLOGICZNEGO "SZKOLNE SPOTKANIA Z MITOLOGIĄ":

I miejsce - Justyna Rubajczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Stefana Żeromskiego w Zduńskiej Woli, opiekunka: Marta Tobiasz
II miejsce - Justyna Majchrowska z Zespołu Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Janiszewicach, opiekunka: Anna Stobiecka
III miejsce - Magdalena Sieradzka ze Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zduńskiej Woli, opiekunka: Izabela Pabin-Jakś.