Poznaj bliżej czasy Powstania Styczniowego w powiecie zduńskowolskim
13-05-2015

Zapraszamy do udziału w widowisku plenerowym pn. "Powstanie Styczniowe w powiecie zduńskowolskim"

Inscenizacja przedstawi znane nam z przekazów historycznych wydarzenia w naszym powiecie i najbliższej okolicy. Całość składa się z trzech aktów:
- maj 1863 r.
- styczeń 1863 r.
- lipiec 1863 r.

Autorzy pokażą widzom nie tylko aspekt militarny tamtych czasów, ale także ówczesne spojrzenie społeczne na temat powstania, tuż przed wybuchem i w trakcie walk. Będzie można zapoznać się z postaciami, które miały największy wpływ na historię naszego regionu i przyjrzeć się mało znanym wydarzeniem, odkryć patriotyzm narodowy i lokalny na podstawie mało znanych relacji i opisów historycznych.

Dodatkową atrakcją będzie pokaz ratownictwa medycznego zorganizowany przez WOPR w Zduńskiej Woli.

Impreza odbędzie się 16 maja na terenie  Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Dolnej 41. Początek o godz. 15.

Organizatorami widowiska są Bractwo Rycerskie Złoty Krzyż, Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli i Powiat Zduńskowolski.