Olimpijskie zmagania na Dolnej
13-05-2015
Galerie:
Ilość fotografii: 21

Duch walki jest w Was potężny - zwrócił się do piłkarzy starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik otwierając Regionalny Turniej Drużyn Siedmioosobowych Olimpiady Specjalne. - Tak naprawdę wszyscy, którzy się tutaj spotkaliście, jesteście już zwycięzcami.

Na boisku piłkarskim Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Zduńskiej Woli stanęło dziś (środa) 9 Klubów Olimpiad Specjalnych. Są to: „Aplauz” Łask, „Helenówek” Łódź, „Leśni” Gromadzice, Opoczno, „Plantowa” Łódź, „Spartakus” Sieradz, „Tkacka” Łódź, „Trampek” Czepów i „Olimpijczyk” działający przy Zespole Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli, który jest gospodarzem tego sportowego wydarzenia.

Przed rozpoczęciem zmagań zawodnicy złożyli przysięgę: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”.

Piłkarze zaczęli od tzw. gier obserwowanych 2 x 5 minut, by następnie przystąpić do rozgrywek turniejowych 2 x 10 minut. Sędzią głównym zawodów jest Piotr Jaksa. Mecze sędziują: Krzysztof Kaczmarek, Witold Skalski, Ryszard Cyran i Patryk Sokal, a Łukasz Zawada jest spikerem i dba o sprawny przebieg zmagań.

Współorganizatorami turnieju byli Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli, Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli.