Czerwone linie. Bezpieczniej na drogach
19-05-2015

Linia zatrzymania, napisy „STOP” i „przejście dla pieszych”, a teraz nowość – czerwone, poprzeczne ostrzegawcze linie grubowarstwowe na ulicach podporządkowanych. Wszystko to ma służyć poprawie bezpieczeństwa na drogach.

Jak wyjaśnia Piotr Pacelt z Wydziału dróg i gospodarki komunalnej Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli, linie wibracyjne mają zwrócić uwagę kierowców na konieczność zatrzymania się przed skrzyżowaniem, co ma poprawić bezpieczeństwo i zmniejszyć ilość zdarzeń na tych skrzyżowaniach.

Czerwone linie ostrzegawcze pojawiły się na czterech skrzyżowaniach w Zduńskiej Woli, na których najczęściej dochodzi do kolizji i wypadków: Piwna - Dolna - Paprocka, Szkolna - Srebrna, Szkolna - Zielona oraz Spacerowa - Zielona.