Budynki handlowe i rondo. Podpisano porozumienie
27-05-2015

Podpisano porozumienie w sprawie przebudowy skrzyżowania ulic Łaskiej i Piwnej oraz budowy w tym miejscu dwóch obiektów usługowo-handlowych. Stronami zawartego porozumiena są zduńskowolskie Starostwo Powiatowe, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Zduńskiej Woli i firma Adept 2 z Warszawy.

Przedsięwzięcie wiąże się z budową ronda. - Działania związane z budową nowych pawilonów handlowych i znaczną obsługą ruchu musiały być poprzedzone zmianą układu komunikacyjnego w tym obszarze. Od początku nakreślaliśmy, że inwestor docelowy będzie musiał ponieść zobowiązania na rzecz bezpiecznych rozwiązań komunikacyjnych, które nie pogorszą obsługi komunikacyjnej. Po długich rozmowach i ustaleniach dziś oficjalnie zawieramy porozumienie w sprawie tych działań - mówił podczas konferencji z udziałem mediów Wojciech Rychlik, starosta zduńskowolski.

Planowane rondo będzie miało cztery wloty. Czwartym będzie ten, który prowadzić będzie do nieruchomości, na terenie której pobudowane zostaną obiekty handlowo-usługowe. Przy obiekcie powstanie parking z 100 miejscami postojowymi.

Na terenie hektara bazy należącej do PKS, który - jak poinformował Mieczysław Piekarski, prezes PKS, zostanie w ciągu najbliższych dwóch miesięcy sprzedany firmie Adept 2, powstaną dwa pawilony handlowe o powierzchni 1400 i 1700 metrów kwadratowych. Z informacji, przekazanych przez pana Karola Cieciera z firmy Adept 2, wynika, że powierzchnie zostaną rozdysponowane między operatorów sieciowych, czyli marki, których do tej pory nie było w Zduńskiej Woli. Ma się pojawić operator spożywczy, sklep modowy, sklep obuwniczy i drogeria.

Prace przy przebudowie skrzyżowania rozpoczną się na przełomie lipca i sierpnia br. i potrwają do pierwszego kwartału przyszłego roku.

Inwestycję sfinansuje w całości firma Adept 2 z Warszawy, która jest inwestorem przy budowie pawilonów handlowych.