Trwa przebudowa ulicy w Szadku
29-05-2015

Trwa remont ulicy Widawskiej w Szadku. Powiat Zduńskowolski realizuje tutaj tzw. schetynówkę z dofinansowaniem zewnętrznym. Widoczne są już pierwsze fragmenty chodnika połączonego ze ścieżką rowerową i zatoka postojowa.

Inwestycja obejmuje obszar od skrzyżowania z drogą powiatową Nr 4907E relacji Zduńska Wola - Szadek, do skrzyżowania z drogą wojewódzką Nr 473 relacji Uniejów - Szadek - Łask - ul. Piotrkowska.

Prowadzone prace dotyczą remontu nawierzchni jezdni poprzez położenie nakładki bitumicznej, wyrównania i ujednolicenia jej szerokości, rozbiórki istniejących chodników, zjazdów, a w ich śladzie pobudowanie nowych, budowy chodników i ciągu rowerowego o nawierzchni z betonowej kostki brukowej, budowy zjazdów do nieruchomości, udrożnienia systemu odwodnienia, wyprofilowania dna i skarp, wykonanie wpustów ulicznych i podłączenie ich do istniejącego systemu odwodnienia, wydzielenia zatok postojowych o  nawierzchni z betonowej kostki brukowej.

Inwestycję realizuje - wyłonione w wyniku przetargu - konsorcjum firm: lider: „Bud-Trans” Roboty Budowlano-Drogowe Maria Karbowiak w Sieradzu; partnerzy: „BUD-TRANS” Roboty Drogowe Sp. z o.o.  w Sieradzu; PPHU „DROCHOD” w Zduńskiej Wola.

Prace potrwają do września br.