Zapraszamy do miasteczka Złotnickiego
08-06-2015

Po raz drugi ul. Złotnickiego w Zduńskiej Woli zamieni się w miasteczko z przełomu XIX i XX wieku. W świat "Lalki" czy "Ziemi Obiecanej" zaprasza Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli i jego partnerzy.

Będzie można zobaczyć, jak wówczas żyli i pracowali zduńskowolanie - krawiec, rękodzielnicy, kowal, fryzjer, praczka, tokarz, a nawet zdun. Pojawią się fotograf i kataryniarz. Nie zabraknie potraw, które jedli nasi przodkowie. Będzie także ogródek jordanowski dla dzieci, bryczki i sporo innych atrakcji.

Nie zabraknie artystów ze Szkoły Muzycznej i Liceum Plastycznego. Ci pierwsi będą pojawiać sie z mini-koncertami, m.in., na muzealnym balkonie, a drudzy będą portretowali i tkali oraz uczyli garncarstwa. W muzealnej aptece specyfiki będzie przyrządzał aptekarz, a obok będzie działało krosno. Nie zabraknie wystawy przybliżającej dzieje zduńskowolskiego rzemiosła. Klimatu dopełnią stroje z tamtej epoki. Nie tylko do obejrzenia, ale i do przymierzenia i sfotografowania się w nich. Będzie też okolicznościowa gazeta, jaką wyda ,,Dziennik Łódzki".

"II Miasteczko Złotnickiego" organizuje 13 czerwca od godz. 11 Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli, wspomagane przez Cech Rzemiosł Różnych, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, Liceum Plastyczne, Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia oraz ich goście i przyjaciele. Wydarzenie współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski, a także powiat zduńskowolski. Honorowym patronatem objęli przedsięwzięcie Prezydent Miasta Zduńska Wola i Starosta Zduńskowolski.