"E-szpital" dla pacjentów i personelu
23-06-2015

Dostęp do informacji o usługach, a przede wszystkim możliwość rejestracji wizyt do wybranego lekarza czy na konkretne badanie za pośrednictwem Internetu zapewni już wkrótce wdrażany projekt pn. „e-Szpital - kompleksowa informatyzacja Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego Sp. z o.o.”

Celem projektu jest wzrost wykorzystania technologii informacyjnych na terenie powiatu zduńskowolskiego poprzez uruchomienie Medycznego Portalu Informacyjnego. Projekt realizowany był w czterech etapach, na które złożyły się, m.in., przebudowa pomieszczeń serwerowni, modernizacja sieci polegająca na ułożeniu światłowodów, zakup komputerów i instalacji oraz wdrożenie oprogramowania i przeszkolenie personelu szpitala.

System elektronicznej administracji unowocześni szpital w zakresie IT, usprawni procedury medyczno-administracyjne, pozwoli na lepszą kontrolę pracy placówki, a pacjentowi pozwoli uzyskać:

- informację o najbliższych wolnych terminach,

- informację o dostępności usług i lekarzy,

- możliwość rezerwacji wizyty w dogodnym terminie,

- dostęp do danych osobowych i możliwość ich zmiany lub aktualizacji,

- kalendarz zarezerwowanych wizyt,

- dostęp do wyników badań.

PORADNIK DLA PACJENTÓW - JAK SKORZYSTAĆ Z MEDYCZNEGO PORTALU INFORMACYJNEGO

• Należy udać się do Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego i dokonać rejestracji nowego konta MPI (Medycznego Portalu Informacyjnego).

• Po dokonaniu rejestracji, pacjent otrzyma wydruk, na którym będą dane potrzebne do pierwszego zalogowania się na portalu (nazwa użytkownika i hasło). Należy pamiętać, że oprócz podania danych osobowych, w tym numeru PESEL, potrzebnych do stworzenia konta, wymagany jest także numer telefonu i adres e-mail.

• Po uzyskaniu wydruku, należy zalogować się do Medycznego Portalu Informacyjnego.

• Po pierwszym logowaniu system poprosi o zmianę hasła. Przy zmianie hasła należy zwrócić uwagę na politykę bezpieczeństwa haseł (oznaczone czerwonym wykrzyknikiem).

• Po wpisaniu nowego hasła w polach: „hasło” i „powtórz hasło”, system skieruje nas jeszcze raz do ekranu logowania, gdzie logujemy się już za pomocą nowego hasła. Po skutecznym zalogowaniu, uzyskujemy dostęp do naszego konta i możemy korzystać ze wszystkich jego możliwości.

System elektronicznej administracji usprawni procedury medyczno-administracyjne w szpitalu.

Panel do logowania w "E-szpitalu" znajdziemy na stronie internetowej placówki: www.szpital-zdwola.info