Inkubator Przedsiębiorczości. Wmurowanie kamienia węgielnego
24-07-2015

Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli w imieniu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. informuje, że w poniedziałek 27 lipca nastąpi wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej inwestycji - Inkubatora Przedsiębiorczości w Zduńskiej Woli.

Uczestnikami wydarzenia będą, m.in., Witold Stępień - Marszałek Województwa Łódzkiego, Wojciech Rychlik - Starosta Zduńskowolski, Przemysław Andrzejak -  Prezes Zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., Zbigniew Firek - Prezes Zarządu firmy Tados Firek Sp. z.o.o.

Idea inkubatorów polega na utworzeniu miejsca, w którym nowo powstające przedsiębiorstwa otrzymują pomieszczenia na preferencyjnych warunkach, aby mogły rozwijać swoją działalność. W ramach czynszu przedsiębiorca otrzymuje wyposażoną powierzchnię biurową, dostęp do komputera oraz sieci internetowej. Firmy skupione w Inkubatorze będą mogły na miejscu korzystać z doradztwa, którego udzielają pracownicy Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego w zakresie biznesowo - zawodowym, rynkowym, marketingowym, oraz usług księgowo - finansowo - prawnych. Budynek zostanie oddany do użytku już pod koniec września.

W związku z powyższym 27 lipca zorganizowana zostanie konferencja prasowa.

W listopadzie ubiegłego roku podpisano porozumienie dotyczące utworzenia Inkubatora Przedsiębiorzości w Zduńskiej Woli.