Inkubator Przedsiębiorczości już wkrótce w Zduńskiej Woli
28-07-2015

Do końca bieżącego roku w Zduńskiej Woli powstanie Inkubator Przedsiębiorczości. Około 30 firm będzie mogło na dogodnych warunkach finansowych wynająć tu pomieszczenia do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Zduńskowolski Inkubator Przedsiębiorczości będzie pierwszym w województwie łódzkim, poza samą Łodzią. Jego prowadzeniem, tak jak w Łodzi,  zajmie się Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego.

W uroczystym podpisaniu aktu erekcyjnego i wmurowaniu kamienia węgielnego uczestniczyli, między innymi, Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego, Wojciech Rychlik,  Starosta Zduńskowolski, Przemysław Andrzejak,  Prezes Zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. i  Zbigniew Firek, Prezes Zarządu firmy Tados Firek Sp. z.o. o.

Idea inkubatorów polega na stworzeniu miejsca, w którym nowo powstające przedsiębiorstwa mogą wynająć pomieszczenia na preferencyjnych warunkach. W ramach czynszu przedsiębiorca otrzymuje wyposażoną powierzchnie biurową, dostęp do komputera oraz sieci internetowej. Firmy skupione w Inkubatorze będą mogły na miejscu korzystać z doradztwa, którego udzielają pracownicy Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego w zakresie biznesowo - zawodowym, rynkowym, marketingowym, oraz usług księgowo - finansowo - prawnych. Korzystający z Inkubatora najemcy będą także mogli korzystać ze staży i praktyk oraz funduszy pożyczkowych i dotacji.

Jak zapowiedział podczas konferencji prasowej, towarzyszącej wmurowaniu kamienia węgielnego, Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego, w ciągu kilku lat, poprzez funkcjonowanie firm, zaczynających działalność w Inkubatorze,  powinno udać się pozyskać około 150 nowych miejsc pracy.

Zduńskowolski Inkubator Przedsiębiorczości będzie miał swoją siedzibie w remontowanym budynku po byłej siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy przy ul. Szadkowskiej. Budynek ten należał do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, który nieodpłatnie przekazał go Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.