Szadek, Ptaszkowice, Gajewniki. Trwają remonty dróg
06-08-2015

Na drogach powiatu zduńskowolskiego trwają prace przy modernizacji i przebudowie dróg lokalnych.

Do końca września zakończone zostaną prace prowadzone aktualnie w Szadku przy ulicy Widawskiej. Widoczne są już pierwsze efekty.

Inwestycja obejmuje obszar od skrzyżowania z drogą powiatową Nr 4907E relacji Zduńska Wola - Szadek, do skrzyżowania z drogą wojewódzką Nr 473 relacji Uniejów - Szadek - Łask - ul. Piotrkowska.

Przebudowa finansowana jest z budżetu wojewody łódzkiego, w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, budżetu powiatu zduńskowolskiego i Gminy i Miasta Szadek.

W Ptaszkowicach trwa przebudowa drogi powiatowej Nr 4917E. Prowadzone prace obejmują ponad 1,5-kilometrowy odcinek drogi od skrzyżowania z drogą powiatową Nr 4915E we wsi Ptaszkowice do granicy powiatu zduńskowolskiego z powiatem łaskim.

Poza remontem nawierzchni jezdni, odtworzona zostanie część rowów przydrożnych, oczyszczone będą przepusty pod zjazdami, a w miejscu zmiany osi drogi i przesunięcia rowów, rozebrane zostaną istniejące wjazdy i wykonane nowe.

Prace potrwają do końca sierpnia br. Przedsięwzięcie jest realizowane z budżetów powiatu zduńskowolskiego i gminy Zapolice.

Podobnie jak w Szadku, do końca września potrwa remont nawierzchni drogi powiatowej  Nr 4906E prowadzącej z Janiszewic przez Wymysłów, Gajewniki Kolonię do miejscowości Gajewniki. Droga - ponad 3,5 km - zostanie wyremontowana do granicy powiatu zduńskowolskiego z powiatem łaskim.

Zadanie sfinansowane będzie z budżetu samorządu województwa łódzkiego, budżetu gminy Zduńska Wola przy udziale finansowym położonych na tym obszarze zakładów, firm i stowarzyszeń.

Do końca września potrwa remont nawierzchni drogi powiatowej  Nr 4906E prowadzącej z Janiszewic przez Wymysłów, Gajewniki Kolonię do miejscowości Gajewniki