Złota Kamila !
10-08-2015

Złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski w rzucie młotem z wynikiem 57,83 dla Kamili Błaszczyk z MUKS Park Zduńska Wola. Gratulujemy!

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy MUKS Park na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w dniach 5-7 sierpnia w Łodzi. Złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski w rzucie młotem z wynikiem 57,83 wywalczyła Kamila Błaszczyk, poprawiając swój rekord życiowy o ponad 4m.

Doskonale spisali się też pozostali zawodnicy. 5. miejsce w biegu na 400 m wywalczył Patryk Krupiński uzyskując bardzo dobry wynik - 49,31.  10. miejsce w rzucie oszczepem wywalczył Mateusz Wroński z rekordem życiowym 56,08. W rzucie młotem 11. miejsce wywalczył Błażej Bomba z rekordem życiowym 52,18, a Karolina Guz wywalczyła 14. Miejsce, uzyskując także rekord życiowy -41,34.

W zawodach startował także Daniel Szczerba, który nie zaliczył żadnej próby. Warto dodać, iż klub zdobył w punktacji klubowej 24 pkt, co dało 42. Miejsce na 285 startujących w zawodach z całej Polski. Trenerem zawodników jest Tomasz Szewczyk.

Gratulacje na ręce pani Kamili i jej szkoleniowca, pana Tomasza Szewczyka, złożyli Starosta Zduńskowolski Wojciech Rychlik i Wicestarosta Marcin Łabędzki.