naglowek.jpg
 
Aktualności
Operetka, Leszcze i DJ Webster. Zapraszamy!
13-08-2015

Z muzyką związana będzie część artystyczna tegorocznych Dni ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego.

 

„O sole mio”,  „Brunetki, blondynki” „Kalinka” „Love me tender” i wiele innych bardzo popularnych i doskonale znanych szerokiej publiczności utworów w wykonaniu śpiewaków operowych będzie można posłuchać podczas Koncertu Trzech Tenorów z Operetki Poznańskiej, na który zapraszamy 15 sierpnia o godz. 16.40 (PMOS, ul. Dolna 41). 

 

„Zabierz Moje Sukienki” - singiel zespołu „Leszcze”, który w nowym wcieleniu - z Katarzyną Pakosińską w roli wokalistki - dodaje do rozrywkowej klasyki nową jakość i sporą dawkę poczucia humoru, oraz wiele innych utworów z repertuaru zespołu usłyszymy podczas koncertu Leszczy o godz. 18.00 (15.08. PMOS, ul. Dolna 41)

 

Po tej dawce muzyki płynącej ze sceny, zapraszamy do wspólnej z DJ Websterem zabawy „pod chmurką”

 

Koncert Trzech Tenorów jest wydarzeniem niezwykle pogodnym i radosnym. Ujmująca muzyka i wspaniałe głosy Bartosza Kuczyka, Mirosława Niewiadomskiego, oraz Kordiana Kacperskiego to recepta na najlepszą zabawę. Znane szlagiery, takie jak „O sole mio” i „Brunetki, blondynki”, przeplatają się z chwytającymi za serce ariami operetkowymi i musicalowymi. W repertuarze znajdują się największe hity sceny, między innymi „Twoim jest serce me”, „Wielka sława to żart” i „Aria Tasila”. Na koncertach nie brakuje także popularnych przebojów, takich jak „Love me tender”, „Podmoskownyje wieczera”, „Kalinka” czy „Canta y no llores”. Każde wydarzenie prowadzone jest przez konferansjera, który piękną muzykę ubarwia dobrym dowcipem i anegdotami, towarzysząc widzom w zapierającej dech w piersiach wędrówce po krainie czarującej muzyki. Koncert trzech tenorów to gwarancja połączenia pięknej muzyki i znakomitej zabawy.

 

W 2014 roku do Leszczy dołączyła charyzmatyczna Katarzyna Pakosińska. Leszcze powstały jako muzyczny żart dwóch rekinów trójmiejskiego undergroundu - Maćka Łyszkiewicza (autora większości leszczowych tekstów i muzyki, twórcy zespołów No Limits i Łyczacza)  i Maćka Bednarka. Pierwszy album zespołu, na którym występowało wielu wokalistów, to sentymentalna wariacja opiewająca „Wolne Miasto Dancing”. Ludzie pokochali taneczne rytmy, a żartami z kiczowatej konwencji zachwycili się też krytycy, porównując formację do Buena Vista Social Club. Leszcze za piosenkę „Ta dziewczyna” otrzymały Nagrodę Dziennikarzy  na opolskim festiwalu w 2002 r. Po 6 latach zespół wygrał ten festiwal i dostał Nagrodę Publiczności za utwór „Tak się Bawi Nasza Klasa”. Leszcze zagrały około tysiąca koncertów, a frontmanem do 2012 roku był Maciej Miecznikowski.  

Wstęp na wszystkie wydarzenia związane z Powiatowymi Dniami ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego jest bezpłatny


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg