Zakończyły się Dni ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego
17-08-2015

Zakończyły się Powiatowe Dni ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego. W bieżącym roku Powiat Zduńskowolski obchodził swoje święto po raz szósty. Dni Powiatu obejmowały uroczystości religijno-patriotyczne, imprezy sportowe i kulturalne, a także akcje społeczne.

W programie znalazły się uroczyste msze św. w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz w bazylice mniejszej, przemówienie Starosty Zduńskowolskiego Wojciecha Rychlika i składanie kwiatów przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, a  wśród imprez sportowych: Powiatowy Turniej Ulicznej Piłki Koszykowej, podsumowanie Powiatowego Turnieju Szóstek o Puchar Starosty Zduńskowolskiego, Turniej Piłki Nożnej Drużyn Abstynenckich i Środowisk Trzeźwościowych.

W części artystycznej w koncercie Trzech Tenorów wystąpili artyści Operetki Poznańskiej, w wykonaniu których usłyszeliśmy brawurowe wykonania „O sole mio”, „Love me tender” oraz wielu innych bardzo popularnych i doskonale znanych szerokiej publiczności utworów. Wielkim uznaniem wśród widzów cieszył się występ zespołu „Leszcze”, który w nowym wcieleniu - z Katarzyną Pakosińską w roli wokalistki  do rozrywkowej klasyki dodał sporą dawkę poczucia humoru.

Po raz kolejny imprezie towarzyszył Dzień Dawcy, w ramach którego możliwa była rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego, pobieranie krwi i rozdawanie oświadczeń woli, dotyczących przekazania po śmierci organów do przeszczepu. Udało się pozyskać 21 nowych potencjalnych dawców.

Jednym z punktów programu tegorocznych Dni Powiatu były działania prowadzone wspólnie ze Zduńskowolskim Szpitalem Powiatowym Sp. z o.o., związane z profilaktyką prozdrowotną. Wiele osób skorzystało z możliwości  pomiaru ciśnienia, badań poziomu glukozy we krwi,  porad lekarskich.

Dziękujemy za udział w wydarzeniu, w najbliższą niedzielę 23 sierpnia zapraszamy na Regionalną Wystawę Rolno-Przemysłową.