Udana Wystawa Rolno-Przemysłowa
24-08-2015
Galerie:

Za nami XVI Regionalna Wystawa Rolno-Przemysłowa w Zduńskiej Woli. W tym roku gościliśmy 130 wystawców. Impreza odbywała się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewody Łódzkiego i  Marszałka Województwa Łódzkiego.

Wśród wielu gości był, między innymi Cezary Gabryjączyk, Wiceminister Skarbu, który w roku 25-lecia samorządu terytorialnego, wyróżnił podziękowaniami za wybitne zaangażowanie w działalność na rzecz rozwoju polskiej samorządności Starostę Zduńskowolskiego Wojciecha Rychlika oraz  pracownice Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli - Danutę Włodarczyk, Annę Wągrowską, Annę Wojtysiak, Krystynę Wesołą, Halinę Kratę.

Tradycją Wystawy jest konkurs na Najładniejsze Stoisko. Jury w składzie: Jolanta Witkowska, Małgorzata Stefańska, Feliks Pacewicz, Dariusz Kubiak i Leszek Błaszczyk wyłoniło troje laureatów. Okolicznościowe statuetki otrzymali: Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze Iwony i Teresy Begert (w kategorii rolnictwo), Dystrybucja Pomorze Sp. z o.o. - Browar Staropolski (w kategorii przemysł), CKU Zduńska Wola (w kategorii usługi).

Poza częścią wystawienniczą, imprezie towarzyszył koncert NORBIEGO, który przypomniał swoje największe przeboje, występy młodych artystów z domów kultury „Na Pięterku” w Zduńskiej Woli i GOKiS w Zapolicach, pokazy studia tańca Arabesque, Akademia Cyrkowa dla dzieci. Były też pokazy Bractwa Rycerskiego Złoty Krzyż, wesołe miasteczko, pokaz koni zimnokrwistych, możliwość zaadoptowania psa - cieszymy się, że część zwierząt znalazła nowe domy. Podczas imprezy była też możliwość oddania krwi w specjalnie przygotowanym ambulansie - dziękujemy wszystkim, którzy to zrobili.

Regionalną Wystawę Rolno-Przemysłowa współorganizowało Powiatowe Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli. Patronat medialny objęli: ZW Media, Nasze Radio, Telewizja Centrum, TVP Łódź oraz portale internetowe: nasze.fm, gazetaregionu.pl, nasze miasto.pl, ezdunska.pl, zdunskawola24.pl.