Uroczyste oddanie wyremontowanej, powiatowej ulicy Widawskiej w Szadku
15-10-2015

Ulica Widawska w Szadku, droga powiatowa, została wyremontowana  w roku 2015 w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój, przy udziale finansowym Gminy i Miasta Szadek

Wartość zadania ogółem: 2.180.804,91 zł.

Udziały Partnerów:

Łódzki Urząd Wojewódzki (Budżet Państwa)         1.025.559,00 zł.

Powiat Zduńskowolski                                             1.093.712,34 zł.

Gmina i Miasto Szadek                                                  61.533,57 zł.

Na uroczystości przecięcia wstęgi administrację rządową reprezentował wicewojewoda łódzki Jarosław Klimas, który pogratulował samorządowcom dobrze przygotowanego projektu.

W ramach zadania wykonano :

Przebudowę drogi powiatowej nr 4932E – ul. Widawska w miejscowości Szadek. Całkowita długość przebudowanej drogi wynosi około 1,497 km. Inwestycja zlokalizowana jest w miejscowościach Szadek i Szadkowice Ogrodzim, gmina Szadek, powiat zduńskowolski, województwo łódzkie.

W ramach inwestycji wykonano remont nawierzchni jezdni poprzez nakładkę bitumiczną, wyrównanie i ujednolicenie jej szerokości do co najmniej 5,5m -  6,0 m.

W zakresie włączenia ul. Widawskiej w ul. Piotrkowską (drogę wojewódzką Nr 473) przebudowano samo skrzyżowanie, a na przejściu dla pieszych powstał tzw. azyl.

Istniejące chodniki rozebrano i w ich śladzie pobudowano nowe o szerokości średnio od 1,5 do 2,0 m o nawierzchni z betonowej kostki brukowej wraz z wjazdami do nieruchomości. Wybudowana została ścieżka rowerowa o nawierzchni z betonowej kostki brukowej szerokości średnio 2,0 m. Po przebudowie możliwe jest parkowanie w nowo wykonanych zatokach postojowych. Udrożniony został system odwodnienia poprzez przegłębienie istniejących rowów, wyprofilowanie dna i skarp, wykonanie wpustów ulicznych i podłączenie ich do istniejącego systemu odwodnienia. Uporządkowano zieleń wysoką kolidującą  z nowym zagospodarowaniem pasa drogowego. Prace uzupełniono przez nowe oznakowanie poziome i pionowe, nowe pobocza na odcinku leśnym i likwidację kolizji z liniami zasilania energetycznego i telekomunikacyjnymi.

Wykonawcą robót budowlanych była firma  „BUD – TRANS” Roboty Budowlano-Drogowe a nadzór inwestorski sprawował pan Włodzimierz Oleszczak  prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą „Nadzory Budowlane Włodzimierz Oleszczak”.