Powiat zduńskowolski zrealizował kolejną inwestycję – była Komenda nie straszy - cieszy oko
16-10-2015

W dniu 15 października odbyła się konferencja zamykająca projekt pn.: „Projekt Arka – rewitalizacja terenu  byłej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli na potrzeby funkcjonowania instytucji pomocy społecznej w powiecie zduńskowolskim”.

Podczas konferencji przybliżona została historia budynku oraz szereg prac jaki został wykonany w budynku po starej Komendzie. Całe zadanie zrealizowane zostało w ciągu 31 tygodni, w tym: 13 tygodni prac projektowych i 18 tygodni prac remontowo-budowlanych. Zrewitalizowany budynek budził wiele pozytywnych emocji wśród zwiedzających, którzy podkreślali ogrom zmian jakie w nim zaszły.

PONIŻEJ PREZENTACJA:

Podsumowanie projektu było wyjątkowe, ponieważ był to ostatni projekt zrealizowany w perspektywie 2007-2013. Wojciech Rychlik, starosta zduńskowolski, przybliżył wszystkim zebranym wszystkie inwestycje, które udało się zrealizować w tych ostatnich latach.

PONIŻEJ PREZENTACJA:

Projekt realizowany był na podstawie umowy o dofinansowanie z dnia 19 listopada 2014 r. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.

Okres realizacji projektu: 24.05.2011 r. – 30.10.2015 r.

Całkowita wartość projektu: 4 683 297 PLN

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Dofinansowanie Unii Europejskiej ze środków EFRR: 3 879 364 PLN

Dofinansowanie ze środków Powiatu Zduńskowolskiego: 803 933 PLN.

Cel główny projektu było: przeciwdziałanie marginalizacji obszarów powiatu zduńskowolskiego, na których występują negatywne zjawiska społeczne i ekonomiczne związane z fizyczna degradacja substancji architektonicznej.

W ramach projektu, w budynku przy ul. Dąbrowskiego 15 w Zduńskiej Woli, wykonane zostały:

- termomodernizacja dachu wraz z wymianą pokrycia dachowego, wymianą stropów, wykonaniem ścian działowych;

- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej;

- renowacja i ocieplenie ścian zewnętrznych;

- roboty instalacyjne w zakresie wod-kan., co. i elektryki;

- roboty montażowo-instalacyjne dotyczące windy;

- zagospodarowanie terenu, w tym: wyburzenie budynków nadających się do rozbiórki, utworzenie terenów zieleni, rozmieszczenie obiektów małej architektury.

Wszystkie prace wykonywane były w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, na podstawie dokumentacji projektowej (koncepcyjnej i wykonawczej) opracowanej przez wykonawcę, firmę BUDMAR Sp. z o.o. z siedzibą w Tomaszowie Mazowieckim.

W zrewitalizowanym budynku mieścić się będą: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dzięki realizacji projektu możliwe będzie udostępnienie klientom pomocy społecznej z terenu powiatu zduńskowolskiego pomieszczeń nowocześnie wyposażonych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.