Orszak Trzech Króli. Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą szopkę
07-01-2016

Ulicami Zduńskiej Woli przeszedł II Zduńskowolski Orszak Trzech Króli. Po odprawionych w parafiach mszach świętych uczestnicy orszaku przemaszerowali ulicami miasta tworząc uliczne jasełka.

Orszak Trzech Króli składał się z czterech mniejszych orszaków, każdy z nich oznaczony był innym kolorem, który stał się dominującą barwą strojów parafian.

Parafia św. Antoniego i Najświętszego Serca Pana Jezusa tworzyła Orszak Króla Kacpra i oznaczona była kolorem czerwonym. Parafia św. Pawła to Orszak Króla Baltazara, oznaczony kolorem niebieskim. Orszak Króla Melchiora, oznaczony kolorem zielonym reprezentowała Parafia św. Maksymiliana, a biały Orszak Gwiazdy Betlejemskiej - Parafia Wniebowzięcia NMP.

Świąteczne orszaki dotarły do pl. Wolności, gdzie odegrana została scenka "Na dworze Heroda". Następnie w Bazylice Mniejszej królowie oddali pokłon i złożyły dary Dzieciątku Jezus.

II Orszakowi Trzech Króli w Zduńskiej Woli towarzyszył koncert kolęd w wykonaniu zespołu "Pierwszy Dzień Tygodnia" oraz rozstrzygnięcie X Powiatowego Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę i Ozdobę Bożonarodzeniową. Nagrodą Starosty Zduńskowolskiego uhonorowano szopkę wykonaną przez Huberta Szafrana z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Zduńskiej Woli (na pierwszym zdjęciu wśród szopek).

Zachęcamy do zapoznania się z listą wszystkich nagrodzonych w konkursie (załącznik).