Zapraszamy na XVI Sesję Rady Powiatu Zduńskowolskiego
05-02-2016

Przewodniczący Rady Powiatu Zduńskowolskiego Janusz Kochelski zaprasza

na obrady XVI sesji V kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego

w dniu 12 lutego br. o godz. 10.00.

Posiedzenie odbędzie się w

Powiatowym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, ul. Dolna 41.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie XVI sesji V kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego i stwierdzenie prawomocności obrad.

2.  Ustalenie porządku dziennego obrad.

3. Przyjęcie protokołu z XIII i XIV nadzwyczajnej sesji V kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego.

4. Informacja Starosty Zduńskowolskiego o działaniach podejmowanych od ostatniej sesji.

5. Powołanie Komisji Uchwał.

6. Informacja do sprawozdania merytorycznego i finansowego z realizacji zadań wynikających z powierzenia Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego funkcji biblioteki powiatowej dla powiatu zduńskowolskiego w roku 2015.

7. Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu zduńskowolskiego za rok 2015.
8. Informacja o stanie ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu zduńskowolskiego w 2015 r.

9.  Sprawozdanie o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz skuteczności działania Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli w 2015.

10. Sprawozdanie Starosty Zduńskowolskiego z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za 2015 rok.

11. Informacja o stanie rolnictwa na terenie powiatu zduńskowolskiego za rok 2014-2015.

12. Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia i podjęcia działalności przez Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Zduńskiej Woli.

13.  Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego do podpisania umowy partnerstwa w sprawie przygotowania i realizacji projektu pn: „Poprawa jakości obsługi logistycznej w województwie łódzkim poprzez budowę kolejowej multimodalnej infrastruktury usługowej będącej zapleczem linii kolejowych nr 14, 811,131 w Zduńskiej Woli przy stacji Karsznice w ramach piątego i ósmego korytarza towarowego.

14.  Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Powiatu Zduńskowolskiego na lata 2007-2020.

15.  Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego do podpisania umowy w sprawie ustanowienia partnerstwa i przyjęcia pomocy finansowej „Przebudowa drogi powiatowej Nr 4917 E Rembieszów- Branica-Ptaszkowice do granic powiatu- Odcinek 2 Branica – Ptaszkowice”.

16.  Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego do podpisania umowy w sprawie ustanowienia partnerstwa i przyjęcia pomocy finansowej „Przebudowa drogi powiatowej Nr 4914 E na odcinku Annopole Nowe – Zamłynie”.

17.  Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody przez Radę Powiatu Zduńskowolskiego na udzielenie przez Zarząd Powiatu Zduńskowolskiego bonifikaty od opłat rocznych z tytułu ustanowienia trwałego zarządu do nieruchomości przy ul. Łaskiej 59-61 w Zduńskiej Woli na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy w Zduńskiej Woli.

18.  Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości przy ul. Dolnej 41 w Zduńskiej Woli, których właścicielem jest Powiat Zduńskowolski na nieruchomości przy ul. Kobusiewicza w Zduńskiej Woli, których właścicielem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „RELAKS” sp. z o.o w Zduńskiej Woli.

19.  Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planów pracy komisji stałych Rady Powiatu Zduńskowolskiego na 2016 rok.

20.  Sprawozdanie z prac Komisji Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Infrastruktury Technicznej w roku 2015.

21.  Sprawozdanie z prac Komisji Programowo – Budżetowej w roku 2015.

22.  Sprawozdanie z prac Komisji Ogólnospołecznej w roku 2015.

23.  Sprawozdanie z prac Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Zduńskowolskiego w roku 2015.

24.  Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Uchwale Nr XIII/109/15 w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Zduńskowolskiego na lata 2016-2025 – FK.2/16.

25.  Podjęcie uchwały w sprawie zmian Uchwale Nr XIII/110/15 w sprawie uchwalenia budżetu na rok 2016 – FK.3/16.

26.  Interpelacje i zapytania Radnych.

27.  Wnioski i oświadczenia Radnych.

28.  Sprawy różne.

29.  Zakończenie posiedzenia XVI sesji V kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego.