Bezpieczny w pracy
18-03-2016

Dwudziestu czterech uczestników Hufca Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli wzięło udział w eliminacjach regionalnych do XIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu OHP „Sprawny w Zawodzie – 2016”. Młodzież startująca w konkursie odbywa praktyczną naukę zawodu łącznie w szesnastu zakładach pracy na terenie powiatów: zduńskowolskiego, łaskiego i poddębickiego. Głównym celem przedsięwzięcia było wykazanie się znajomością przepisów BHP, PPOŻ, zagadnień z przepisów prawa pracy oraz umiejętnością stosowania ich w praktyce. Udział w konkursie to również uświadomienie młodzieży potrzeby ciągłego doskonalenia się.

Młodzież odpowiedziała na 50 pytań testowych, a wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

Miejsce pierwszeNatalia Pietrzak z Salonu Fryzjerskiego Agnieszki Janiak w Poddębicach

Miejsce drugieNatalia Piechuta z Salonu Fryzjerskiego Agnieszki Janiak w Poddębicach

Miejsce trzecieDamian Kaczmarek z zakładu „JTB Dobroń”

Miejsce czwarteDawid Foszpańczyk z zakładu „JTB Dobroń”

Miejsce piąteAngelika Kujawińska z z Zakładu Fryzjerskiego Beaty Walczyk w Poddębicach,

Miejsce szósteKatarzyna Stefaniak z piekarni „Grejdi” w Zduńskiej Woli

Laureatki konkursu będą reprezentować Hufiec Pracy w konkursie na szczeblu wojewódzkim w Dobieszkowie.

Miłym akcentem było wręczenie przez Zastępcę Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli Brygadiera Adama Kubiaka nagrody dla uczestnika Hufca Pracy Karola Wal, który w ubiegłym roku zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym w Tarnowie i również w tym roku wygrał etap wojewódzki konkursu.

Tekst: Romuald Krystyniak

Zdjęcia : Andrzej Nowak