Zapraszamy do udziału w XVII sesji Rady Powiatu Zduńskowolskiego
21-03-2016

Przewodniczący  Rady  Powiatu Zduńskowolskiego Janusz Kochelski zaprasza na obrady XVII sesji V kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego, która odbędzie się w dniu 25 marca br. o godz. 10.00.

Posiedzenie odbędzie się w Powiatowym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, ul. Dolna 41

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie XVII sesji V kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Ustalenie porządku dziennego obrad.

3. Przyjęcie protokołów:

a) z XV nadzwyczajnej sesji z dnia 09.02.16 r.
b) z XVI sesji z dnia 12.02.16 r.

4. Informacja Starosty Zduńskowolskiego o działaniach podejmowanych od ostatniej sesji.

5. Powołanie Komisji Uchwał.

6. Informacja o powstaniu Regionalnego Ośrodka Choroby Nowotworowej i przyjęcie „Programu Profilaktyki Raka Pęcherza Moczowego”.

7. Sprawozdanie z realizacji w roku 2015 „Powiatowego Programu na rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2009 – 2019 w Powiecie Zduńskowolskim”.

8. Sprawozdanie z realizacji „Powiatowej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na terenie powiatu zduńskowolskiego w latach 2010 – 2020.”.

9. Sprawozdanie z realizacji w roku 2015 „Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Powiecie Zduńskowolskim na lata 2011– 2020”.

10.  Sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli za rok 2015.

11.  Sprawozdanie z realizacji w roku 2015  „Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2015 – 2017 w Powiecie Zduńskowolskim”.

12. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie nadania Statutu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli.

13. Podjęcie uchwały w sprawie zapewnienia wspólnej obsługi administracyjnej, finansowej i organizacyjnej dla jednostek pomocy społecznej Powiatu Zduńskowolskiego.

14.  Podjęcie uchwały  w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych i podziału środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przeznaczonych na ich realizację w 2016 r.

15.  Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia Powiatowego Zarządu Dróg w Zduńskiej Woli.

16.  Podjęcie uchwały w sprawie nadania Statutu Powiatowemu Zarządowi Dróg w Zduńskiej Woli.

17.  Podjęcie uchwały w sprawie organizacji wspólnej obsługi jednostek organizacyjnych Powiatu Zduńskowolskiego.

18.  Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Powiatowego Urzędu Pracy w Zduńskiej Woli.

19.  Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego do reprezentowania Powiatu Zduńskowolskiego w zakresie przygotowania i realizacji projektu pn: „Standaryzacja e-administracji i komunikacji elektronicznej wspierającej rozwój społeczeństwa w powiatach i gminach województwa łódzkiego”.

20.  Sprawozdanie Starosty Zduńskowolskiego z realizacji „Programu zapobiegania przestępczości oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli „Bezpieczny Powiat Zduńskowolski 2015-2018” za rok 2015.

21.  Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Uchwale Nr XIII/109/15 w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Zduńskowolskiego na lata 2016-2025 – FK. 4/16.

22.  Podjęcie uchwały w sprawie zmian Uchwale Nr XIII/110/15 w sprawie uchwalenia budżetu na rok 2016 – FK. 5/16.

23.  Interpelacje i zapytania Radnych.

24.  Wnioski i oświadczenia Radnych.

25.  Sprawy różne.

26.  Zakończenie posiedzenia XVII sesji V kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego.