DPS w Przatówku już po termomodernizacji
18-04-2016

Dom Pomocy Społecznej w Przatówku zyskał nowy wygląd, wszystko dzięki przeprowadzonej tam termomodernizacji w ramach projektu pn. „Kompleksowa termomodernizacja budynków Domu Pomocy Społecznej w Przatówku”.

Prace  zrealizowane zostały przy dofinansowaniu w ramach funduszy EOG oraz środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Koszt całkowity projektu: 3 160 867 zł

Dofinansowanie ze środków EOG: 1 548 037 zł

Dofinansowanie ze środków WFOŚiGW: 841 366 zł

Realizacja projektu: lipiec 2014 r. – kwiecień 2016 r.

Zakres rzeczowy projektu:

- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej

- wymiana instalacji źródła ciepła i ciepłej wody użytkowej przy zastosowaniu kotłów na biomasę wspomaganych instalacją solarną

- docieplenie ścian zewnętrznych, stropów i stropodachów

- a ponadto: wymiana oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne, modernizacja instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania oraz wymiana lokalnych sieci ciepłowniczych.

Zrealizowane cele: redukcja emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń powietrza oraz zwiększenie udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych w ogólnym bilansie zużycia energii.

Realizacja przedsięwzięcia wpłynęła na tworzenie przyjaznej przestrzeni publicznej oraz poprawę estetyki zabudowy na terenie Powiatu. Spowodowała poprawę warunków bytowych niepełnosprawnych pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej i  w konsekwencji podniesienie standardów usług publicznych z zakresu pomocy społecznej świadczonych na terenie Powiatu.