Bezpłatne badania rehabilitacyjne
01-06-2016

Zarząd Województwa Łódzkiego uprzejmie informuje, iż w 2016 roku na terenie powiatu zduńskowolskiego będzie realizowany program zdrowotny pn.

„Program zwiększenia dostępności świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji wśród mieszkańców województwa łódzkiego”

Program w całości finansowany jest ze środków budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

Podejmowane działania kierowane są do dorosłych mieszkańców województwa łódzkiego, którzy posiadają ważne skierowanie do poradni rehabilitacyjnej i dotyczą pacjentów ze schorzeniami układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej, poprzez usunięcie lub ograniczenie procesów chorobowych, zapobieganie nawrotom i postępowaniu choroby, przywracanie sprawności ruchowej pacjentów, zwalczanie bólu, zwiększanie siły mięśniowej i zakresu ruchu, przywracanie prawidłowych nawyków ruchowych, poprawa dostępności do usług rehabilitacyjnych.

Badania są wykonywane bezpłatnie.

Szczegółowe informacje na temat programów finansowanych przez Samorząd Województwa Łódzkiego wraz ze wskazaniami ich realizatorów są dostępne na portalu
www.profilaktyka.lodzkie.pl
w dziale Programy Wojewódzkie.

W załączeniu informacja na temat miejsc realizacji programu.