Będzie się działo! Czwartek – WYŚCIG KOLARSKI, od piątku do niedzieli – FOLKLOR ŚWIATA
29-06-2016

Już od jutra zaczynamy czterodniowy weekend imprez o randze międzynarodowej. W czwartek 30.06 miedzy godzinami 18.50 a 19.15 - lotny finisz do III etapu 27. Międzynarodowego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków. W piątek o godz. 16.30 rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Folklor Świata.

Zapraszamy na LOTNY FINISZ do III etapu 27. Międzynarodowego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków będzie można zobaczyć stając na trasie przejazdu przy ulicy Łaskiej. Zapraszamy 30 czerwca na godzinę 18.50 przed budynek Zespołu Szkół Elektronicznych (dojazd od ul. Szkolnej).

Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków jest jedną z ważniejszych dla polskiego kolarstwa wieloetapową  imprezą w Polsce, w której startują wysokiej klasy zawodnicy.

Trasa wyścigu przez powiat zduńskowolski przebiegać będzie od Marzenina ulicą Karsznicką, Łaską, Kościelną, Złotą, Widawską, poprzez Zapolice w kierunku Widawy.

Zachęcamy do kibicowania zawodnikom!

Barwny korowód rozpocznie trzydniowy przegląd międzynarodowego folkloru w Zduńskiej Woli. Przemarsz kilkudziesięciu zespołów rozpocznie się w piątek 1 lipca o godz. 16.30 i przejdzie ulicami: pasaż Rajczaka - Łaska - Kościelna - Złotnickiego - Piwna - PMOS. W tegorocznej edycji, organizowanego po raz 7. przez Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, Międzynarodowego Festiwalu „FOLKLOR ŚWIATA” wezmą udział zespoły m.in. z Turcji, Węgier, Macedonii, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Bułgarii i Polski.

Wśród wielu atrakcji (szczegóły poniżej) - prezentacje zespołów artystycznych z różnych krajów, koncert zespołu „Czardasz Trio”, koncert galowy Festiwalu oraz  stoiska i warsztaty folkloru/wycinanka, koronka, kiermasz folkloru, wesołe miasteczko, „Folkowa kawiarenka”.

Wszystkich zmotoryzowanych przepraszamy za przejściowe utrudnienia w ruchu związane z zamknięciem dróg na trasie przejazdu wyścigu i przejścia korowodu.

Zachęcamy do kibicowania zawodnikom!

Wszystkich zmotoryzowanych przepraszamy za przejściowe utrudnienia w ruchu związane z zamknięciem dróg na trasie przejazdu wyścigu.

Barwny korowód rozpocznie trzydniowy przegląd międzynarodowego folkloru w Zduńskiej Woli. Przemarsz kilkudziesięciu zespołów rozpocznie się w piątek 1 lipca o godz. 16.30 i przejdzie ulicami: pasaż Rajczaka - Łaska - Kościelna - Złotnickiego - Piwna - PMOS. W tegorocznej edycji, organizowanego po raz 7. przez Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, Międzynarodowego Festiwalu „FOLKLOR ŚWIATA” wezmą udział zespoły z Turcji, Węgier, Macedonii, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Bułgarii i Polski.