Spotkanie edukacyjne dot. problemu ochrony zwierząt i ich bezdomności
01-07-2016

We wtorek 28 czerwca w budynku Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli odbyło się spotkanie na którym poruszono problemy ochrony zwierząt w Polsce i ich bezdomności.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli, Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, Straży Miejskiej w Zduńskiej Woli, Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli, samorządowcy.

Prowadzącymi i zarazem organizatorami byli: Inspektor weterynaryjny ds. zdrowia zwierząt Elżbieta Kulczyńska, powiatowy lekarz weterynarii w Łasku Sławomir Borkowski, Prezes Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Amanda Chudek.

Podczas spotkania podjęty był temat prawnego jak i  praktycznego zastosowania Ustawy o Ochronie Zwierząt w aspekcie administracyjnym i karnym oraz kompetencje poszczególnych organów i instytucji.

Pani Prezes ŁTOnZ zaprezentowała zebranym drastyczne przykłady traktowania zwierząt podczas ich interwencji.

Oby takie spotkania zaowocowały na przyszłość lepszą i skuteczniejszą ochroną naszych zwierzaków.