Drugi etap kolarskiego wyścigu w powiecie zduńskowolskim
19-08-2016

W czwartek na terenie powiatu zduńskowolskiego odbył się drugi etap  23. Wyścigu Kolarskiego "Po Ziemi Łódzkiej" – Karton Polska Tour.

Start oraz meta wyścigu wyznaczone zostały przy Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym (ulica Piwna). Każdy z kolarzy miał do pokonania 4 okrążenia o łącznej długości niespełna 100 kilometrów, a każdy przejazd przez linię mety był też punktowanym lotnym finiszem.

Żółtą koszulkę lidera udało się utrzymać Dzmitrwowi Nazarankowi z Białorusi, który jest na prowadzeniu również w klasyfikacji punktowej. Na wyróżnienie lidera w klasyfikacji siedemnastolatków zasłużył Uladzislau Tsimoshyk z Białorusi.

Etap w Zduńskiej Woli wygrał Dawid Burczak z nr 95 z grupy SMS Świdnica, drugie miejsce zajął Bartosz Rudyk z nr 15 z grupy Stal Ocetix Grudziądz, trzecie miejsce Mikołaj Konieczny z nr 89 z grupy SMS Świdnica.