Kolędowanie w Zduńskiej Woli
13-12-2016

Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli przygotował uroczystą Wigilię dla młodzieży, pracodawców oraz grona pedagogicznego z Łasku, Zduńskiej Woli i Poddębic.

Uroczystość zainaugurował występ uzdolnionych wokalnie podopiecznych Hufca Pracy – Przemysława Frąca z Łasku i Darii Jatczak z Poddębic, którzy wykonując kolędy „Maleńka miłość”, „Bóg się rodzi” i „W żłobie leży” wprowadzili wszystkich uczestników spotkania w świąteczny  nastrój. Ks. Janusz Ogrodowczyk z Bazyliki Mniejszej p.w Najświętszej Marii Panny w Zduńskiej Woli  złożył obecnym gościom świąteczno-noworoczne życzenia i pobłogosławił wigilijne potrawy. Podczas rozbrzmiewających kolęd, starodawną tradycją uczestnicy spotkania łamiąc się opłatkiem życzyli sobie Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego oraz pomyślności w nadchodzącym 2017 roku. Komendant Hufca Pracy Romuald Krystyniak pogratulował młodzieży dobrych wyników w nauce, wzorowego zachowania na zajęciach praktycznych i dalszych sukcesów w akcjach społecznych organizowanych przez Hufiec Pracy i szkoły. W ramach części artystycznej spotkania wigilijno-mikołajkowego, przygotowane zostało karaoke, podczas którego każdy z zaproszonych uczestników mógł wykazać się znajomością polskich kolęd i utworów świątecznych. W rolę świętego Mikołaja wcielił się Przewodniczący Rady Młodzieży Karol Wal, który obdarował wszystkich przygotowanymi przez Wychowawców świątecznymi upominkami, zakupionymi ze środków ŁWK OHP oraz przyjaciół OHP wspierających działania Hufca Pracy. Podczas przygotowywania spotkania, ogromnymi zdolnościami organizacyjnymi wykazali się członkowie Rady Młodzieży i Klubu Aktywnych. Młodzież pod okiem wychowawców  w pełni zrealizowała przygotowany przez Kadrę scenariusz.

Dowodem zadowolenia i wdzięczności uczestników oraz gości za zorganizowaną uroczystość były gromkie oklaski i składane podziękowania na ręce Komendanta Hufca Pracy Romualda Krystyniaka. Tegoroczne spotkanie na długo pozostanie w pamięci wszystkich przybyłych. Była to kolejna innowacja wprowadzona przez Kadrę i młodzież Hufca Pracy.

Tekst: Marcin Szymański

Zdjęcia: Joanna Siemińska