Emerytura i renta na święta
13-12-2016

Około 38 tys. emerytów i rencistów z terenu działania II Oddziału ZUS w Łodzi i podległych mu jednostek, których termin wypłaty świadczeń z ZUS przypada na dzień Świąt Bożego Narodzenia, otrzymają emerytury i renty najpóźniej 23 grudnia.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych standardowo wypłaca emerytury i renty w sześciu terminach tj. 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia każdego miesiąca. W grudniu ostatni termin płatności wypada w dzień Świąt Bożego Narodzenia. Co za tym idzie wielu klientów ZUS, kontaktuje się z poszczególnymi placówkami Zakładu, a także z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, dopytując, czy swoje emerytury i renty otrzymają dopiero po świętach, a przed Nowym Rokiem.

Możemy uspokoić naszych klientów pobierających świadczenia w ostatnim terminie czyli 25 dnia każdego miesiąca, że wszystkie świadczenia zostaną wypłacone przez ZUS jeszcze przed Świętami.

I tak świadczenia, które doręczane są przez listonoszy, trafią na pocztę 20 grudnia, by maksymalnie do 23 grudnia można było je dostarczyć zainteresowanym. Osoby, które odbierają swoje świadczenia za pośrednictwem banku otrzymają je natomiast 22 i 23 grudnia.

Wszystkim swoim klientom ZUS życzy „Wesołych Świąt”.

STATYSTYKA:

W województwie łódzkim w ostatnim terminie wypłaty świadczeń tj. 25 dnia każdego miesiąca, wypłacanych jest w sumie ok. 140 tyś. świadczeń. Na terenie I Oddziału ZUS w Łodzi i podległych mu jednostek wypłacanych jest ok. 71 tys. świadczeń. W II Oddziale ZUS w Łodzi i podległych mu jednostkach jest to ok. 38 tys. świadczeń oraz w Oddziale ZUS w Tomaszowie Mazowieckim i jemu podległych jednostkach – ok. 31,5 tys. świadczeń. (Dane pochodzą z listopada 2016 r.)

Monika Kiełczyńska

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS