Kolarski Wyścig Juniorów Po Ziemi Łódzkiej Karton Polska Tour
17-07-2017

Karol Wawrzyniak zwyciężył w II etapie Kolarskiego Wyścigu Juniorów Po Ziemi Łódzkiej Karton Polska Tour. Etap miał miejsce w powiecie zduńskowolskim. Zwycięzca reprezentuje barwy UKS Copernicus Toruń - Akademii Kolarskiej Michała Kwiatkowskiego. Drugie miejsce zajął Uladzislau Tsimoshyk z Białorusi, a trzeci był Kajetan Albanowski z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz.

Start i meta usytuowane były na ul. Złotnickiego w Zduńskiej Woli. W wyścigu wystartował też zduńskowolanin Sebastian Pietrzak reprezentujący Zduńskowolskie Towarzystwo Cyklistów.

Kolarski Wyścig Juniorów Po Ziemi Łódzkiej Karton Polska Tour zakończył się 16 lipca i zwyciężył w nim Białorusin Dzianis Mazur. Na podium wyścigu stanęli również Dawid Burczak z SMS Świdnica, zwycięzca etapu „Po Powiecie Łaskim” oraz Karol Wawrzyniak z UKS Copernicus Toruń, który wygrał etap „Po Powiecie Zduńskowolskim”.

Zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej odniosła ekipa Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Świdnicy.

Etap w powiecie zduńskowolskim wspólnie z głównym organizatorem - Stowarzyszeniem Akcja dla Kolarstwa zorganizował Powiat Zduńskowolski.