Niebieski Piknik: "Kręci mnie bezpieczeństwo w Zduńskiej Woli". Zapraszamy !
17-07-2017

W najbliższą niedzielę, 23 lipca, Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli zapraszają mieszkańców powiatu zduńskowolskiego na Niebieski Piknik pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo w Zduńskiej Woli", organizowany z okazji obchodów Święta Policji.

Przygotowany przez zduńskowolskich policjantów i pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli "Niebieski Piknik" odbędzie się 23 lipca w godzinach 14:00 - 17:00 na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy ul. Dolnej 41 w Zduńskiej Woli.

Organizatorzy dla uczestników przygotowali szereg atrakcji. Najmłodsi swoje umiejętności oraz wiedzę z zakresu bezpieczeństwa będą mogli sprawdzić w miasteczku ruchu drogowego oraz w konkursach i zabawach. Dla nich też organizatorzy przygotowali loterię z nagrodami. Policjanci, wspólnie ze zduńskowolskim strażakami będą uczyć udzielania pierwszej pomocy, a w symulatorach dachowania i zderzeniowym będzie można doświadczyć, jak zachowuje się pojazd, kierowca oraz pasażer w chwili wypadku drogowego. Za pomocą alkogogli i narkogogli będzie można również sprawdzić, jak na organizm uczestnika ruchu drogowego działa alkoholi i środki odurzające. Policjanci zaprezentują swoje służbowe wyposażenie, radiowozy, motocykle oraz zademonstrują zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy.

Dla odwiedzających nie zabraknie informacji o policyjnych przedsięwzięciach, sposobów pomocy osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy domowej oraz procedury podjęcia służby w policji.

Dodatkowo żołnierze z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku oraz 1 Dywizjonu Lotniczego w Leźnicy Wielkiej zaprezentują sprzęt i wyposażenie lotników oraz opowiedzą o swojej pracy.