Piknik Maksymilianowski. Powiatowe Dni ku czci św. M.M.Kolbego
07-08-2017

W dniach 14-15 sierpnia odbędą się Powiatowe Dni ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego. W tym czasie odbywać się będą uroczystości religijno-patriotyczne, kulturalne oraz akcje społeczne.

14 sierpnia o godzinie 17.30 w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego będzie można posłuchać koncertu zespołu SALLUT, a tuż po nim o godzinie 18.00 odprawiona zostanie uroczysta msza święta.

15 sierpnia, z okazji przypadającego na ten dzień Święta Wojska Polskiego, o godzinie 11.20 przy pomniku marszałka Piłsudskiego zostaną złożone wiązanki kwiatów. O godz. 12.00 w bazylice mniejszej odprawiona zostanie msza święta.

Po południu tego dnia zapraszamy na Piknik Maksymilianowski.

Miejscem wydarzenia będzie Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ulicy Dolnej 41. Zaczynamy o godzinie 15.00

W programie znajdą się:

- występy artystów Operetki Poznańskiej,

- koncert Joanny Aleksandrowicz, pochodzącej ze Zduńskiej Woli aktorki i wokalistki

- gwiazdą wieczoru będzie zespół FEEL z Piotrem Kupichą

Zapraszamy również na II Powiatowy Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich, podczas którego zaprezentuje się 14 kół działających na terenie powiatu zduńskowolskiego.

Dla mieszkańców przewidzieliśmy również dodatkowe atrakcje - m.in. darmowy grill,  fotobudka, rozdawane też będą maty, na których będzie można urządzić sobie rodzinny piknik.

Nie zabraknie również stałych elementów - prezentacja jednostek powiatowych, przeprowadzone będą AKCJE SPOŁECZNE a wśród nich:

– organizowane przez Szpital Powiatowy w Zduńskiej Woli - akcje prozdrowotne z możliwością wykonania badań,

– wspólna z fundacją DKMS akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku,

- Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu będzie prowadziła akcję "Tak dla transplantacji."

Całość zakończy zabawa z zespołami: Bitter Mint i Faraon oraz pokaz sztucznych ogni o godz. 22.00.

PATRONAT MEDIALANY nad wydarzeniem sprawują:

Dziennik Łódzki

Naszemiasto.pl