naglowek.jpg
 
Aktualności
Nowe rondo oficjalnie oddane
11-10-2017

Rondo przy skrzyżowaniu ulic: Piwnej, Paprockiej i Dolnej w Zduńskiej Woli oficjalnie oddane do użytku.

 

Rozbudowa polegała na całkowitej rozbiórce istniejącego w tym miejscu skrzyżowania i zmianie jego kształtu w trakcie przebudowy na rondo o średnicy 26 m wraz z chodnikami, ścieżkami dla rowerzystów i przejściami dla pieszych i rowerzystów. Trzy wloty na rodno rozdzielone są wyniesionymi i okrawężnikowanymi wyspami. Na wlocie prowadzącym z ul. Paprockiej jezdnie rozdzielone są wyspą w formie tzw. „martwego pola”.

 

Rondo zostało tak zaprojektowane, że jednocześnie w pasie drogowym ul. Dolnej zostały wykonane wjazdy na nieruchomość, pozyskaną przez Powiat od Miasta Zduńska Wola, a czasowo wykorzystywaną na potrzeby parkingu, podczas organizacji imprez na terenie Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli.

Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców zaprojektowano oświetlenie centralne ronda i zmieniony został sposób odwodnienia skrzyżowania, podwojono wpusty uliczne pomiędzy każdym z wlotów, co ma wpłynąć na skuteczniejsze odprowadzenie nadmiaru wody deszczowej ze skrzyżowania.

Usunięto także kolizję z siecią ciepłowniczą, energetyczną i telefoniczną oraz wymieniono oznakowanie.

 

Zakończenie prac planowane było pierwotnie wcześniej, jednak ze względu na problemy w likwidacji kolizji z siecią energetyczną, odbiór techniczny zadania miał miejsce 5 października, a oficjalne oddanie nastąpiło dziś, 11 października.

 

Wykonawcą robót budowlanych była firma ZUK B.J. Pabich z siedzibą w Zduńskiej Woli. Zadanie zostało zrealizowane przez Powiat Zduńskowolski przy udziale finansowym Miasta Zduńska Wola.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
Beznazwy-1.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
co gdzie kiedy.jpg
baner niska jakość.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
baner_right3.png
bez tytułu.JPG
EDUKACJA.pdf.01.jpg
paragrafy.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg