Zmagania tenisistów IKS "START"
14-11-2017

Za nami kolejny trudny i wyczerpujący weekend dla tenisistów IKS "START".

Poniżej relacja nadesłana przez pana Bogusława Pabicha, prezesa IKS Start.

"Przedpołudniowe zmagania rozpoczęła drużyna III ligowa meczem z UMLKS Radomsko zdecydowanie wygrywając 8 : 2.

Po południu drużyna I ligowa podejmowała drużynę BISTS Bielsko Biała i mimo walki o każdy punkt setowy przegrała mecz 2 : 8.

Dla naszej drużyny punkty zdobyli Grzegorz Janczewski wygrywając z Jarosławem Tomickim - czołowym zawodnikiem kraju i debel Kaczmarek Andrzej/Sankowski Marcin v Pietraszko Łukasz/Szymczyk Jan. Drużyna z Bielsko Białej jest bardziej doświadczona i wyżej notowana, a po zwycięstwie nad nami wskoczyła na I miejsce w tabeli I ligi strefy południowej Polski. Na meczu brakowało niewątpliwie Tomasza Wiśniewskiego, który z ważnych powodów nie mógł być obecny. Tak wysoka przegrana boli dotkliwie, tym bardziej że dwa punkty w meczach Andrzeja Kaczmarka z Łukaszem Pietraszko i Janem Szymczykiem były w zasięgu w przegranych 2 : 3 pojedynkach, gdyż piąte sety zakończyły się wynikiem 9 : 11.

Naszym I ligowym zawodnikom pozostanie do rozegrania jeszcze jeden mecz w I rundzie na wyjeździe 22 grudnia z LKS ODRA Głoska. Walka trwa nadal, nie poddajemy się!

12 listopada III ligowa drużyna na wyjeździe rozegrała mecz z GUKS Gorzkowice wygrywając 8 : 2. To kolejne dwa zwycięstwa w tej drużynowej rywalizacji".