Rozbudowa Zespołu Szkół Specjalnych stanie się faktem!
07-12-2017

Wczoraj, oficjalnie powiat zduńskowolski podpisał umowę z wykonawcą robót budowlanych w ramach projektu pn. „Rozbudowa Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli”.

W wyniku rozstrzygnięcia postępowania pn. „Rozbudowa Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli wraz z zagospodarowaniem terenu”, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, w dniu 30 listopada br., wyłoniony został wykonawca ww. przedsięwzięcia – konsorcjum firm składające się z: Conress Sp. z o.o. Sp. K. z Sieradza – Lidera konsorcjum oraz Inet System Artur Werbicki, z Sieradza – Partnera konsorcjum.

Najkorzystniejsza oferta opiewa na kwotę 5 202 899,64 zł.

Roboty budowlane w ramach projektu zostaną wykonane w 3 etapach:

1) Etap I – obejmujący:

a) wykonanie robót ziemnych fundamentowych;

b) wykonanie elementów konstrukcyjnych i robót murowych;

c) wykonanie pokrycia dachu, elementów dachowych.

Termin wykonania etapu I najpóźniej do dnia 30.06.2018 r.

2) Etap II – obejmujący:

a) wykonanie podłoży i posadzek;

b) wykonanie wykończenia ścian i sufitów;

c) montaż stolarki okiennej i drzwiowej;

d) dostawę, montaż i uruchomienie windy;

e) wykończenie elewacji;

f) wykonanie schodów zewnętrznych, dojść do budynku;

g) wykonanie instalacji wodno – kanalizacyjnych, instalacji c.o.;

h) wykonanie instalacji elektrycznych, instalacji SSWiN; okablowania strukturalnego;

i) wykonanie instalacji oddymiania;

j) wykonanie instalacji CCTV.

Termin wykonania etapu II najpóźniej do dnia 10.01.2019 r.

3) Etap III obejmujący:

a) wykonanie robót rozbiórkowych związanych z zagospodarowaniem terenu;

b) wykonanie nawierzchni drogowych;

c) wykonanie nawierzchni sportowych;

d) wykonanie ogrodzenia;

e) wycinka drzew i krzewów oraz nowe nasadzenia kompensacyjne i izolacyjne;

f) wyposażenie obiektu we wszystkie niezbędne urządzenia służące do ochrony   przeciwpożarowej (w tym gaśnice, oznakowanie itp.).

Termin wykonania etapu III najpóźniej do dnia 26.04.2019 r.

Projekt pn. Rozbudowa Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli” jest realizowany w ramach Osi priorytetowej VII Infrastruktura usług społecznych, Działanie VII.4 Edukacja, Poddziałanie VII.4.3. Edukacja ogólna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Celem bezpośrednim jest poprawa jakości kształcenia ogólnego uwzględniającego rozwój kompetencji kluczowych na rynku pracy oraz nauczanie eksperymentalne poprzez rozbudowę Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli.

Całkowita wartość projektu: 5 959 622,55 zł, w tym wnioskowane dofinansowanie 3 528 200,14 zł. Wkład własny Powiatu Zduńskowolskiego zamyka się w kwocie 2 431 422,41 zł z czego kwota 622 623,56 będzie zrefundowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na mocy umowy o dofinansowanie projektu w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” obszar E zawartej w dniu 10 listopada 2017 r.

Okres realizacji projektu: lipiec 2017 – czerwiec 2019.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/Powiat-Zdunskowolski