naglowek.jpg
 
Aktualności
Powiatowe ćwiczenia obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego i zadań obronnych
13-06-2018

Rozszczelnie cysterny z paliwem i wyciek amoniaku w browarze – sytuacje na okoliczność takich zdarzeń przećwiczono podczas powiatowych ćwiczeń obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego i zadań obronnych pod kryptonimem „CENTRUM - 2018”.

 

Podczas ćwiczeń zainscenizowano sytuację w miejscowości Wymysłów w gminie Zduńska Wola, gdzie doszło do zderzenia pociągu przewożącego cysterny z paliwem z pojazdem osobowym przewożącym pasażerów. Wśród pasażerów samochodu osobowego byli ranni, którym udzielono kwalifikowanej pomocy medycznej a następnie przewieziono do zduńskowolskiego i sieradzkiego szpitala. W wyniku zderzenia doszło do rozszczelnienia cysterny, która została zabezpieczona przez przybyłe na miejsce zdarzenia służby.

Druga z testowanych sytuacji dotyczyła awarii w Browarze Staropolskim, podczas której nastąpiło uwolnienie amoniaku. Zdarzenie nastąpiło podczas prowadzenia prac konserwacyjnych. Poszkodowana została jedna osoba, której niezwłocznie udzielono pomocy medycznej.

 

Na miejscu zdarzeń obecne były wszystkie służby niezbędne do usunięcia i zminimalizowania skutków wypadków.

 

Tematem ćwiczeń była weryfikacja przyjętych rozwiązań przygotowujących powiat zduńskowolski do wykonywania zadań obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego i zadań obronnych. Sprawdzono koordynację i współdziałanie organów administracji samorządowej, powiatowych służb, inspekcji i straży oraz formacji obrony cywilnej.

 

Ćwiczenia miały na celu ocenę gotowości organów i sił systemu ratowniczego powiatu do prowadzenia działań ratowniczych i ochrony ludności. Pozwolą na weryfikację przyjętych rozwiązań koncepcyjnych wdrażających systemy łączności, alarmowania, obiegu informacji oraz prowadzenia działań ratowniczych.

 

Bezpośrednio po zakończeniu ćwiczeń w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli przedstawiciele wszystkich zaangażowanych w nie służb dokonali wstępnego podsumowania prowadzonych działań.

 

Ćwiczenia prowadzone były w dniach 12-13 czerwca.

 

\

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg