5-15 Hufiec Pracy w Zduńskiej Woli. Międzyhufcowy Turniej Tenisa Stołowego
25-04-2019

Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli zorganizował Międzyhufcowy Turniej Tenisa Stołowego Młodzieży OHP. Partnerem imprezy był Hufiec Pracy 5-16  w Sieradzu. Otwarcia turnieju dokonał Komendant Hufca Pracy Romuald Krystyniak. Z regulaminem i zasadami gry w tenisa stołowego zapoznał młodzież Bogdan Pabich – Prezes Integracyjnego Klubu Sportowego Start Zduńska Wola. Nad sprawnym i szybkim przebiegiem całego turnieju czuwała komisja sędziowska w składzie: Bogdan Pabich-Sędzia Główny Turnieju, Romuald Krystyniak-Przewodniczący Komisji, oraz Komendant Hufca w Sieradzu Jolanta Pietrzak, Wychowawca Hufca Pracy w Zduńskiej Woli Joanna Siemińska, Wychowawca Hufca Pracy Katarzyna Wajman, oraz były Wychowawca Hufca Pracy Andrzej Nowak.

Mecze rozgrywane były do trzech zwycięskich pojedynków. Przebiegały w ciepłej, serdecznej atmosferze zgodnie z zasadami „fair play”.Do końca zmagań duch walki nie opuścił żadnego z uczestników.

W kategorii dziewcząt wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce – Anna Kroczyńska (Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli), II miejsce – Patrycja Okoń (Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli) III miejsce – Natalia Owczarek (Hufiec Pracy 5-16 w Sieradzu).

W kategorii chłopców: I miejsce – Adam Woźniak (Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli), II miejsce –Jakub Okoń  (Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli), III miejsce –Łukasz Mes (Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli). Wszyscy  zawodnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa, natomiast zwycięzcy poszczególnych kategorii nagrody rzeczowe przygotowane przez kadrę Hufca Pracy w Zduńskiej Woli i Hufca Pracy w Sieradzu.

Turniej odbył się w Zespole Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli. Na zakończenie rozgrywek Komendanci Hufców Pracy 5-15 Romuald Krystyniak i 5-16 Jolanta Pietrzak pogratulowali zwycięstwa uczestnikom oraz wręczyli pisemne podziękowania Bogdanowi Pabichowi – prezesowi IKS Start Zduńska Wola oraz Andrzejowi Nowakowi – byłemu wychowawcy Hufca Pracy za pomoc w organizacji turnieju. Głównym celem zorganizowanego przez Hufiec Pracy turnieju była popularyzacja gry w tenisa stołowego oraz aktywne spędzanie czasu wolnego.

Tekst: Katarzyna Wajman, Zdjęcia: Joanna Siemińska

Uczestnicy Hufca Pracy 5-15 i Hufca Pracy podczas rozgrywek

Wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom:
3m. Natalii Owczarek (HP 5-16),
2m. Patrycji Okoń  (HP 5-15),