naglowek.jpg
 
Aktualności
5-15 Hufiec Pracy w Zduńskiej Woli. Zajęcia edukacyjne
23-05-2019

Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli zorganizował zajęcia edukacyjne dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym oraz najczęściej popełnianych błędów przez osoby zdające praktyczny egzamin na prawo jazdy.


Wprowadzenia do tematyki zajęć dokonała Katarzyna Wajman - wychowawca Hufca Pracy. Zajęcia przeprowadził Pan Łukasz Borecki - egzaminator Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu.

Młodzież miała okazję założyć narkogogle oraz alkogogle. Te niezwykłe okulary umożliwiają trzeźwej osobie widzenie świata  oczami osoby będącej pod wpływem środków odurzających. Uczestnicy zajęć  mogli doświadczyć  zaburzeń percepcji, zniekształcenia obrazu, co ma wpływ na zdolność wykonywania prostych  czynności. Duże wrażenie na młodzieży wywarła prezentacja multimedialna,  która obrazowała zdarzenia i wypadki na drodze oraz symulacja zachowania kierowcy po zażyciu różnych środków psychoaktywnych.

Celem zajęć było zwrócenie uwagi na umiejętności przewidywania skutków nieodpowiedzialnego postępowania  w różnych sytuacjach oraz miejscach. Uczestnicy zajęć mogli dowiedzieć się jak wygląda egzamin praktyczny na prawo jazdy i na co w szczególności zwrócić uwagę.

Tekst i zdjęcia: Barbara Nowak

 

Rozpoczęcie zajęć. Od lewej: Łukasz Borecki – egzaminator z WORD w Sieradzu, wychowawca Hufca Pracy Katarzyna Wajman  

Maciek testujący alkogogle

Uczestnicy zajęć edukacyjnych

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg