Powiatowe Dni ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego
16-08-2019

W dniach 14 i 15 sierpnia obchodziliśmy Powiatowe Dni patrona Powiatu Zduńskowolskiego świętego Maksymiliana Marii Kolbego.

14 sierpnia, w 78. rocznicę śmierci świętego, który w niewoli oddał życie za drugiego człowieka w Auschwitz-Birkenau włączyliśmy się w mszę odpustową  w parafii pw. św.  Maksymiliana Marii Kolbego w Zduńskiej Woli.

15 sierpnia, podczas uroczystości przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, uczciliśmy 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej i przypadające w tym dniu Święto Wojska Polskiego.

Uroczysta Msza Święta odpustu parafialnego ku czci Wniebowziętej Bogarodzicy, w roku 125-lecia urodzin i chrztu świętego Maksymiliana oraz 100-lecia jego mszy prymicyjnej, odbyła się tuz po uroczystościach, w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli.