Rocznica Bitwy nad Wartą. Uroczystość w Strońsku
09-09-2019

Na cmentarzu w Strońsku zorganizowano uroczystości z okazji 80. rocznicy Bitwy nad Wartą z Września 1939 r. Oddano hołd niemal 300 żołnierzom, którzy polegli walcząc z Niemcami w bitwie o Beleń, Strońsko, Zapolice.

8 sierpnia na cmenatrzu odprawiono mszę świętą polową. W uroczystości uczestniczyli żołnierze z Sieradza. Był apel poległych i salwa honorowa przy kwaterze wojennej.

Głównym organizatorem wydarzenia była Gmina Zapolice przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zapolicach, Szkoły Podstawowej w Zapolicach oraz Koła Gospodyń Wiejskich Strońsko.

więcej zdjęć: facebook.com/Powiat-Zduńskowolski