naglowek.jpg
 
Aktualności
5-15 Hufiec Pracy w Zduńskiej Woli. Spotkanie przy opłatku
09-12-2019

Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli zorganizował Spotkanie Wigilijno-Mikołajkowe z udziałem pracowników OHP w Zduńskiej Woli, młodzieży i pracodawców, z terenów powiatu łaskiego, zduńskowolskiego, oraz poddębickiego.

 

informacja Hufca Pracy:

Tegoroczne spotkanie zaszczycił swoją obecnością Wojewódzki Komendant ŁWK OHP w Łodzi - Barbara Stanisława Günther. Uczestników spotkania uroczyście powitała Joanna Siemińska - Wychowawca Hufca Pracy. Ks. Prałat Janusz Ogrodowczyk z Bazyliki Mniejszej w Zduńskiej Woli wygłosił Słowo Boże, oraz złożył obecnej młodzieży oraz zaproszonym gościom świąteczno-noworoczne życzenia. W trakcie rozbrzmiewających kolęd, starodawną tradycją uczestnicy spotkania łamiąc się opłatkiem życzyli sobie Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego oraz pomyślności w nadchodzącym 2020 roku, następnie rozpoczęło się wspólne kolędowanie.

W trakcie przygotowań do spotkania, ogromnymi zdolnościami organizacyjnymi wykazali się członkowie Rady Młodzieży i Klubu Aktywnych. Całą uroczystość uświetnił występ artystyczny Julity Okoń z Klubu Aktywnych w Zduńskiej Woli. Podczas spotkania wręczone zostały dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu fotograficznego „Pejzaż jesienny”.

W czasie wigilijnej wieczerzy rozstrzygnął się także „Konkurs Bożonarodzeniowy na najpiękniejszą ozdobę świąteczną”. Do oceny prac konkursowych zaproszeni zostali: Barbara Stanisława Günther -Wojewódzki Komendant ŁWK OHP w Łodzi, Romuald Krystyniak – Komendant Hufca Pracy w Zduńskiej Woli, Mirosława Jakubowiak – kierownik piekarni PSS Społem w Łasku, oraz Anna Nowicka - pracownik sprawujący opiekę nad młodzieżą w Zakładzie Komunikacji Miejskiej w Łasku. Zwyciężczynią konkursu została Małgorzata Burska z Poddębic. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody przygotowane przez Hufiec Pracy. W rolę Świętego Mikołaja wcieliła się Julita Okoń, która wręczyła upominki świąteczne wszystkim uczestnikom. Intencją Spotkań Wigilijno-Mikołajkowych organizowanych przez Hufiec Pracy w Zduńskiej Woli jest troska o zachowanie i kultywowanie tradycji związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia wśród młodego pokolenia, poprzez stworzenie serdecznej atmosfery podczas spotkania, służącej wzmacnianiu więzi międzypokoleniowej i zacieśnieniu kontaktów rówieśniczych między uczestnikami.

 

tekst: Joanna Siemińska, zdjęcia: Kadra OHP

 

Uczestnicy Spotkania Wigilijno-Mikołajkowego w Zduńskiej Woli. Wojewódzki Komendant
ŁWK OHP w Łodzi Barbara Stanisława Günther, Kadra Hufca Pracy, Pracownicy MCK,
młodzież, pracodawcy.

 

Uczestnicy spotkania podczas dzielenia się opłatkiem

 

 

Wojewódzki Komendant ŁWK OHP w Łodzi Barbara Stanisława Günther,
Kadra Hufca Pracy oraz zwycięzcy Konkursu Fotograficznego „Pejzaż zimowy”
– Julita Okoń, Bartłomiej Ludwisiak, Natalia Krzemionka.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg