Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
03-08-2020

Uczciliśmy pamięć walczących w Powstaniu Warszawskim. W sobotę 1 sierpnia spotkaliśmy się przy ul. Dąbrowskiego w pobliżu tablicy upamiętniającej zduńskowolan biorących 76 lat temu udział w Powstaniu.

Wartę honorową pełnili członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Chrobry I". Wśród składających kwiaty byli przedstawiciele kombatantów Maria Urbaś i Jerzy Adamczyk oraz samorządowcy, przedstawiciele instytucji, partii i stowarzyszeń.

Z powodu zagrożenia koronawirusem uroczystość miała kameralny charakter.

Tego samego dnia o 18.00 w zduńskowolskim muzeum zorganizowano spotkanie z cyklu „PODWIECZORKI Z HISTORIĄ” - „Powstaniec Warszawski - czy zawsze w „panterce” i ze STEN-em?”

Wykład był wzbogacony zdjęciami Powstańców z naszego miasta oraz prezentacją mundurów i replik uzbrojenia ze zbiorów członków Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Chrobry I”.

Bez tytułu.png
polair.jpg